NZOZ - Galeria

Rozgrywki Orliki 2013

Jak co roku odbyły się rozgrywki IV Turniej o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Zabezpieczenie medyczne zapewniali pracownicy naszego zakładu.

Powiatowy Dzień Zdrowia, Myślenice 2013

9 czerwca odbył się w na myślenickim rynku Powiatowy Dzień Zdrowia. Nasz zakład reprezentowały położne, które promując zdrowy tryb życia prowadziły szkolenia w zakresie profilaktyki raka piersi. Z wykorzystaniem fantoma prowadzone było szkolenie z możliwością samodzielnego wykrycia niepokojących objawów jak guzków w okolicy piersi i węzłów chłonnych. Nasze działania spotkały się z dużym zainteresowaniem a prowadzące zostały zasypane ogromną ilością pytań. Cieszy nas tak duże zainteresowanie, tym bardziej, że wcześnie wykryty nowotwór zwiększa szanse na wyleczenie. Tym samym zachęcamy, drogie Pani- Badajcie się !

VIII Memoriał Kazimierza Bubuli

Pomysł zorganizowania zawodów memoriałowych w biegach narciarskich dla uczczenia pamięci Kazimierza Bubuli zrodził się kilka dni po jego śmierci. Pomysłodawcą memoriału był dziennikarz Gazety Krakowskiej: Wojciech Gorczyca[2004], który na łamach w/w dziennika umieścił propozycję rozgrywania corocznych zawodów w biegach narciarskich dla młodzieży szkolnej. Zamierzenie to oficjalnie przedstawiono w dniu 2 kwietnia 2002 roku na corocznym spotkaniu członków klubu w Urzędzie Gminy w Wiśniowej, podczas którego zakończono i podsumowano sezon oraz wręczono nagrody dla wyróżniających się zawodników. Zostało ono zaakceptowane przez Irenę Bubulę - małżonkę zmarłego, przewodniczącego rady gminy: Władysława Maja, wójta: Juliana Murzyna i jego zastępcę: Jacka Węglarza oraz dyrektorki: Szkoły Podstawowej w Wiśniowej- Grażynę Dudzik i Gimnazjum- Teresę Węglarz.

Przyjęto, że celem zawodów będzie: - uczczenie pamięci zmarłego 22 marca 2002 roku Kazimierza Bubuli - promocja Gminy Wiśniowa - popularyzacja narciarstwa biegowego wśród młodzieży szkolnej.

Była to bardzo udana impreza. Dopisali liczni uczestnicy,a nasz zespół pielęgniarek stanowił tzw. Obstawę Medyczną. Zwycięzcą gratulujemy i czekamy na kolejne zawody- za rok

Tekst: M. Pazdur

XXX Bieg Sztafetowy Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCH. Wiśniowa 2012

W miniony wtorek, 18 września 2012 roku już po raz trzydziesty odbyła się Sztafeta Szlakiem Walk Partyzanckich Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich organizowana przez Gminę Wiśniowa oraz Miasto i Gminę Dobczyce. W tym roku bieg rozpoczynał się w Dobczycach natomiast na finiszu młodych sportowców dopingowali mieszkańcy i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej. W czasie tej dorocznej imprezy niej mogło zabraknąć zabezpieczenia medycznego, w którego skład wchodziły również pielęgniarki pracujące w naszym zakładzie: pani Celina Paździo Kus, Iza Głąb i Zofia Buraczek. Cale szczęście zaledwie jedna osoba wymagała pomocy medycznej i całe grono zarówno gości, kibiców jak i samych uczestników mogło skupić się na sportowej rywalizacji. Zwycięzcom gratulujemy i do zobaczenia na rok :)