Andrychów- młodzi wolontariusze gotowi do niesienia pomocy

Młodzież w Andrychowie bardzo chętnie angażuje się w pomoc naszemu hospicjum. Po jesiennych spotkaniach z młodzieżą, w listopadzie odbyło się szkolenie dla wolontariuszy. Pielęgniarki dyplomowane Krystyna Piątek i Anna Zaręba oraz psycholog Katarzyna Dreścik przybliżyły młodym ludziom tajniki pracy z terminalnie chorymi i zaproponowały możliwe drogi angażowania się w wolontariat.

Inicjatywa wolontariatu hospicyjnego spotkałą się z ogromnym zainteresowaniem, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej przygotowali dużą gazetle ścienną z najważniejszymi informacjami dotyczącymi wolontariatu hospicyjnego. Wielu uczniów zadeklarowało również swoją pomoc w okresie przedświatecznych odwiedzin u chorych.

Zapraszamy do galerii.

 

Msze zaduszkowe 2014

Fotorelacje z Mszy św. w intencji naszych zmarłych chorych, które odbyły się w Wiśniowej i Andrychowie w minionych dniach.

W czasie każdej z mszy wspominaliśmy wszystkich zmarłych, którzy odeszli od nas w minionym roku. Po wzruszających mszach świętcyh pracownicy i wolontariusze naszego hospicjum wraz z rodzinami zmarłych zasadzili żonkile na Polach Nadziei, by upamiętnić tych, którzy ideszli przed nami.

25.10.2014- Msza św. w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Marcina w Wiśniowej (foto R. Konieczny)

26.10.2014- Msza św. w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Macieja w Andrychowie (foto A.Zaręba)