Wydarzenia

Artykuły - Archiwum

XXII Światowy Dzień Chorego 11 luty 2014

11 lutego przypada XXII Światowy Dzień chorego ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II. Jest to również wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Czytaj więcej...

Drugi Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej

Relacja z II Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej, z którego fundusze zostały przekazane na potrzeby podopiecznych Hospicjum Domowego i Stowarzyszenia Hospicyjengo "Bądźmy Razem"

Czytaj więcej...

Hospicyjny Dzień Dziecka 2013

W minioną niedzielę, 9 czerwca 2013 roku odbył się kolejny już Hospicyjny  Dzień Dziecka. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy udało nam się zorganizować radosne spotkanie z udziałem naszych najmłodszych podopiecznych oraz dzieci z rodzin osieroconych i ich najbliższych.

Czytaj więcej...

Wiosna na Polach Nadziei 2013

Pod koniec kwietnia 2013r. zakwitły nam pięknie żonkile - owoc naszej pracy jesiennej, a zarazem symbol NADZIEI - przypominający nam  o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Mając to miejsce cały czas przed oczyma patrzymy, jak te kwiaty pięknie  kwitną i staramy się je pielęgnować oraz dbać o ich otoczenie. Ta symbolika jest w pewnym stopniu odzwierciedleniem naszej pracy, w której staramy się pielęgnować, leczyć i dbać o chorego i jego bliskich.

Czytaj więcej...