Polecane

Do przeczytania

Antonio Socii

"Ojciec Pio. Tajemnica życia"

Fascynująca, bardzo mądra książka nie tylko o Ojcu Pio. Wiele w niej filozoficznych rozważań nad sensem życia i cierpienia. Autor powołuje się  na wybitne osobowości i ich publikacje. Znajdziemy tu wplecione rozważania Jana Pawła II, Benedykta XVI wielu mistyków i świętych. Głęboko porusza prostota tajemnicy Zbawienia przez krzyż oraz naszego w tym współudziału. Dzięki niej człowiek widzi, że każde cierpienie ma sens i jest ceną płaconą przez Chrystusa za nasze uwolnienie od wiecznego potępienia. Nasze cierpienie może stać się również współcierpieniem z Jezusem, przez co nabiera szczególnej wartości.

Naprawdę warto- zmusza do myślenia, odsłania fundamentalne prawdy Kościoła, lektura obowiązkowa dla każdego!!

 

 

Tomasz Dzierzanowski

"Zimne wody styksu"

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda praca lekarza hospicyjnego? Co myśli taka osoba, jak przeżywa swoją pracę i odchodzenia podopiecznych? Odpowiedz na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce "Zimne wody styksu"

Naprawdę warto.

 

 

Radny Pausch

"Ostatni wykład"

Jest to zapis ostatniego wykładu jaki Randy Pausch- nauczyciel akademicki wygłosił dla tłumnie zebranej publiczności. Jego wypowiedzi, bardzo szczere ale i wzruszające podnoszą na duchu, śmieszą, dają do myślenia. Wyłania się z nich obrazcżłowieka pogodzonego ze sobą, wdzięcznego za czas jaki było mu dane przeżyć z bliskimi. Randy nie oszukuje się, wie że jegodni są policzone. Całą jego energia skierowana jest na najbliższą rodzinę, Randy buduje wspomnienia i chce byc przez swoje dziecijak najlepiej zapamiętany.

Gorąco polecam !!

Kasia Dreścik

 

 

Co słychać w internecie

Miejsce ŚMIERCI we współczensym świecie- trudne rozmowy o przemijaniu

Pragnę gorąco zachęcić do lektury artykułu, kóry ukazał się 14 listopada 2014 roku na stronie główniej portalu INTERIA.PL .

Mądry tekst o miejscu śmierci we współczensym świecie, jej postrzeganiu, medykalizacj i przemijaniu poparty jest wypowiedziami filozofów i bioetyków.

Goraco polecam każdemu !! Literatura obowiązkowa przy wypracowywaniu własnego zdania na szeroko rozumianą kwestię umierania.

Czytaj: INTERIA.PL >>Od obrazu piekła do raka. Jak zaczęliśmy leczyć śmierć.

 

Leczenie bólu nadal jest w Polsce problemem

Polecamy krótką notatkę, jaka ukazła się w dniu dzisiejszym 10.10.2014 na stronie głównje onet.pl. Tekst porusza ważną kwestię małej świadomości większości lekarzy odnośnie leczenia bólu lekami opioidowymi.

Artykuł naprawdę warty uwagi >>"Gazeta Wyborcza": ból leczymy bardzo źle.

Więcej bezpośrednio na stronie Gazety Wyborczej, niestety dostęp do pełnej treści artykuł jest płatny.

Wywiady warte przeczytania

W ostatnim czasie na stronach dużysz portali internetowych pojawiły się dwa niezwykle ciekawe wywiady.

Pierwszy został przeprowadzony z księdzem Janem Kaczkowskim, człowiekiem wielkiej wiary zmagajacym się z guzem mózgu. Jest on również autorem książki "Szału nie ma, jest rak". Jego postawa dla wielu może stać się inspiracją, śiwadectwem ub po porstu okazją do zastanoweinia się nad kwestiami, o których mówi i pisze.

Zachęcamy do przeczytania i poszukania większej ilości informacji o tym niezwykłym człowieku

>>Ksiądz Jan mówi otwarcie o swoim przeżywniu choroby.

 

Drugi wywiad został przeprowadzony z Ewą Szawul, żoną zmarłego przed dwunastoma laty aktora sceny krakowskiej Wojciecha Szawula. We wzruszającym wywiadzie, który jednocześnie promuje jej książkę opisującą walkę z nieuleczalną chorobą z punktun widzenia nabliższych, opowiada o sowich trudnych doświadczeniach, załamaniach, wsparciu najbliższych.

Lektura obowiązkowa, dająca nadzieję a równocześnie szczerze opisująca trudy opieki.

>>Ewa Szawul w szczerym wywiadzie o mężu i chorobie

 

Polecane na facebooku

Facebook to nie tylko słodkie fotki, można tam znaleźć wiele wartościowych treści.

My szczególnie polecamy profil >>Hospocjum Domowego z Radomia

oraz oczywiście profil wspierajaćego nas >>Stowarzyszenia Hospicyjnego "Bądźmy Razem" z Wiśniowej

 

  • Piękne pożegnania

W sieci często znaleźć można wzruszające serie zdjęć prezentujące walkę z rakiem.

Poniżej prezentujemy jedną z serii przejmujących fotografii opowiadających historię walki do samego końca.

Polecamy >>Walka z rakiem

 

  • Tutu projekt

Amerykański fotograf zaczął wspierać swoją żonę w walce z rakiem piersi poprzez fotografię. Na zdjęciach pozuje ubrany jedynie  w różową spódnicę baletnicy. Inicjatywa ta rozwinęłą się z czasem w fundację zbierającą fundusze na walkę z nowotworem piersi.

Gorąco polecamy stronę internetową pełną pozytywnej energii- być może fotografie zakiełkują narodzinami podobnej inicjatywy w naszym kraju.  >>Tutu projekt

Obejrzyj, posłuchaj

Jeszcze o tym nie słyszałeś?

Znajdziesz tutaj wszelkie audycje i utwory muzyczne warte uwagi.

Bardzo wartościowy i ciekawy wywiad, polecamy :

Łukasz Jakóbiat i jego wywiad z Ewą Błaszczyk