Nasze dzieci

Historia Dzieci

Pawełek

Urodził się w 6 miesiącu ciąży i lekarze dawali mu tylko 1% szans na przeżycie. Dodatkowo w piątym miesiącu życia zdiagnozowano u niego wodogłowie. Dla całej naszej rodziny był to ogromny szok i zaskoczenie.

Czytaj więcej...

Weronika

Weroniczka -ma 9 lat jest dzieckiem leżącym po cytomegalii wrodzonej, z porażeniem mózgowym czterokończynowym. Po wszczepieniu implantu ślimakowego. Weroniczka zaczęła słyszeć więc jej świat zmienił się na lepsze. Zaczęła reagować na dźwięki i zabawki, częściej się uśmiechać. Mimo swoich chorób i bólu jest bardzo kochana lubi się śmiać i cieszyć ma swój świat w którym żyje.

Czytaj więcej...

Bartuś

Nasz synek Bartuś ma teraz 15 lat, ale o jego chorobie dowiedzieliśmy się w 5 tygodniu jego życia. Zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe. Był to dla nas wielki szok, ale od samego początku cała nasza rodzina zmagała się wspólnie z kolejnymi przeciwnościami losu i pobytami w szpitalu. Walczyliśmy o jego życie i zdrowie, nigdy się nie poddając. Znosiliśmy wszystkie trudny nosząc w sercach nadzieję, na lepsze jutro…

Czytaj więcej...

Sonia

Nasza córeczka na świat przyszła 01.10.1995r., jako nasze pierwsze dziecko. Ciąża i poród przebiegły „książkowo” i dziecko otrzymało 9 pkt Agar. Przez pierwszy miesic było wszystko dobrze, aż do 1 listopada. Ten dzień jest najgorszym wspomnieniem w moim życiu. Sonia zaczęła mieć drgawkowa i wymiotować. Natomiast szpital-diagnoza-wylew dokomorowy- długa hospitalizacja i kolejne diagnozy – cytomegalia, zanik nerwu wzrokowego, porażenie mózgowe, padaczka. Chociaż była maleńka i krucha, dzielnie walczyła o życie.

Czytaj więcej...

Artuś

Artuś był wojownikiem. Przeczytaj jego historię. Arturek -urodził się 17-09-1997r. w Rabce. Cała ciąża przebiegała dobrze i nic nie wskazywała na to, że Artuś urodzi się dzieckiem niepełnosprawnym. Zaraz po urodzeniu lekarze robili wiele badań aby dowiedzieć się co tak naprawdę jest . Dopiero po dwóch miesiącach dowiedzieli się ,że ma on wrodzoną cytomegalię. Choroba która uszkodziła mózg. Nic nie dało się zrobić.

Czytaj więcej...

Staś

Odkąd dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami, wiedzieliśmy że będzie to chłopiec. Naszą pewność potwierdził później lekarz zdjęciem z badania USG.Jak wszyscy rodzice oczekujący na swoje pierwsze upragnione dziecko snuliśmy mnóstwo planów  z nim związanych na najbliższe 50 lat :)

Czytaj więcej...