Nasze dzieci

Historia Dzieci

Piotr

Piotruś ma 11 lat i cierpi na porażenie mózgowe czterokończynowe. Urodził się w 28 tygodniu ciąży i jego stan po urodzeniu był dobry. Dopiero w czwartym tygodniu pojawiły się niepokojące objawy kliniczne, na których podstawie rozpoznano posocznicę o bardzo ciężkim przebiegu.

Czytaj więcej...

Karolek

Karolek jest najmłodszym z czwórki rodzeństwa. Ma bardzo radosne usposobienie, więc gdy mu nic nie dolega to często się uśmiecha. Bardzo lubi towarzystwo innych dzieci. Jest naszą małą przytulanka i nie wyobrażamy sobie, że mogłoby go nie być z nami.

Czytaj więcej...

Weronika

Piszę, bo nie umiem mówić, pisać też nie umiem ale jakoś muszę Wam opowiedzieć o sobie. Mam na imię Weronika i niedługo skończę 11 lat, ale mama mówi, że jestem maluszkiem.

Czytaj więcej...

Bartuś

Bartuś jest naszym nowym podopiecznym. Dopiero przyzwyczaja się do obecności w domu rehabilitantów i pielęgniarek. Mimo choroby jets ciekawy świata, który najchętniej poznaje z wysokości bezpiecznych ramion mamy.

Czytaj więcej...

Rafałek

Rafałek ma teraz 5 lat i jest naszym drugim dzieckiem i podobnie jak w wypadku jego starszego brata Filipa bardzo cieszyliśmy się na jego narodziny. Wszystko zmieniło się w ósmym miesiącu ciąży, kiedy lekarze stwierdzili u naszego maleństwa wodogłowie. Udzielili nam wtedy wszelkich niezbędnych informacji przygotowując naszą rodzinę na wydarzenia najbliższych miesięcy.

Czytaj więcej...

Dawid

Nasz synek Dawidek ma obecnie 9 lat i cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce oraz epilepsję spowodowaną cysta wewnątrzczaszkową. Ze względu na swoją chorobę nie potrafi mówić, chodzić a siedzi jedynie z opieką.

Czytaj więcej...